Scroll
parę słów o remoncie

Gipsowanie to bardzo ważny element remontu domu. Możemy mówić o szczęściu, jeśli przed malowaniem ściany wymagają tylko niewielkiej kosmetyki. Remontowaną ścianę na ogół pozbawiamy wszelkich niepotrzebnych kołków i gwoździ. Pozostałe po nich otwory dokładnie oczyszczamy i wypełniamy gipsem budowlanym lub masą szpachlową.Głębsze rysy oraz szczeliny przed naprawą trzeba będzie jeszcze pogłębić (kilka milimetrów) w celu oczyszczenia. Jeżeli mamy do czynienia z większymi rysami, trzeba je pogłębić i poszerzyć jeszcze bardziej, żeby wcisnąć w nie masę szpachlową, zatopić w nich pas siatki zbrojącej oraz przykryć całość ponownie masą szpachlową. Gdy wymienialiśmy instalację elektryczną, będziemy mieć też do czynienia z bruzdami po przewodach – najlepiej wypełnić je gipsem.

Gipsowanie ścian

Tynki gipsowe pozwalają na uzyskanie dużo lepszego efektu estetycznego. Gips, jako materiał, daje się kształtować w dowolną fakturę, jest również dobrym podłożem dla farb, tapet i okładzin ceramicznych.

Takie tynki mogą być układane na wszystkich typowych podłożach (cegła, pustaki, chłonny beton, nie zaleca się kładzenia na drewno i tworzywa sztuczne), trzeba tylko pamiętać, że muszą one być absolutnie suche. Tynk nakłada się za pomocą tradycyjnych narzędzi, a na większych powierzchniach można użyć agregatu tynkarskiego.

Poznań

Kontakt Remonty:
+48 519 132 220
remonty@nasznowydom.com

Kontakt Aranżacje:
+48 508 173 730
biuro@nasznowydom.com